Witamy na oficjalnej stronie

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12. WRZEŚNIA A.D. 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BORKU - NABOŻEŃSTWA I MSZE ŚWIĘTE ONLINE

1. W dzisiejszą niedzielę w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej ma miejsce beatyfikacja matki Elżbiety, Róży Czackiej i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Panu Bogu za tych błogosławionych i prosimy ich o wstawiennictwo u Pana Boga.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
  3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Jutro 13 września Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Porządek niesienia figury:

a)    tajemnica I – lektorzy

b)    tajemnica II – DSM

c)    tajemnica III – LSO

d)    tajemnica IV – kobiety z Małego Końca

e)    tajemnica V – mężczyźni z Małego Końca.

Serdecznie wszystkich zapraszam.
  5. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? W naszym kościele w tym dniu droga Krzyżowa o godz. 18.00, a po niej Msza św.

6. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

7. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Św. Stanisław Kostka był patronem Ks. Prałata Stanisława Muchy, dlatego jak co roku będzie w tym dniu Msza św. na cmentarzu za zmarłego ks. Prałata. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Dziękuję Rodzinom z kolejki za sprzątanie i troskę o Kościół i jego otoczenie. Dziękuję za ofiary na cele kościelne w kwocie 180 zł, z czego na kwiaty wydano 130 zł. Dziękuję także za ofiary na ogrzewanie w kwocie 180 zł. W najbliższą sobotę proszę o przejęcie tego dyżuru Rodziny od Bogusława Jagły do Natalii Synowiec.

9. Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej róży Mieczysława Rudnika i proszę w przyszłą niedzielę różę Krystyny Polowiec.

10. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni. Szczegóły i telefon w gablotach ogłoszeń.

11. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii składamy ofiary do puszek jako pomoc dla ludu afgańskiego. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. W tym tygodniu patronują nam:

a)    w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

b)    w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

c)    w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

d)    w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

13. Pan Sołtys informuje, że trzecia rata podatku gruntowego będzie odbierana w budynku OSP Borek 13 i 14 września od godz. 17.00 do 19.00.

14. Spotkania:

a)    chór parafialny – poniedziałek godz. 18.15 i piątek godz. 19.15.

b)    młodzież kl. VII, wraz z rodzicami, przyjdą w piątek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca,

które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności.

Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości,

pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca.

W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu.

Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie.

Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć.

Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie.