Witamy na oficjalnej stronie

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24. STYCZNIA A.D. 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BORKU - NABOŻEŃSTWA I MSZE ŚWIĘTE ONLINE

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Dziękuję Rodzinom z kolejki za sprzątanie i troskę o Kościół i jego otoczenie. Dziękuję za ofiary na cele kościelne w kwocie 240 zł, z czego wydano 40 zł. Dziękuję także za ofiary na ogrzewanie w kwocie 240 zł. W najbliższą sobotę proszę o przejęcie tego dyżuru Rodziny od Tadeusza Ryncarza do Zofii Kusiak.

4. Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej róży Józefa Styrny i  proszę w najbliższą niedzielę różę Krystyny Polowiec.

5. Od najbliższego piątku będzie w naszym kościele możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00. O godzinie 17.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie Msza święta.

6. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ks. Biskup prosił także o wsparcie finansowe dla nich. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

a)    w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

b)    we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

c)    w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

9. Pomoc dla pracy misyjnej siostry Haliny Słąba w Boliwii:

Parafia Borek – Imię i nazwisko (w opisie).

s. M. Małgorzata Łacna

Bojanowskiego 8 – 10, 39 – 200 Dębica
    BANK PEKAO SA.: 78 1240 1923 1111 0010 2206 2544.

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca,

które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności.

Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości,

pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca.

W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu.

Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie.

Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć.

Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie.