Witamy na oficjalnej stronie

Jezus Chrystus

19. PAŹDZIERNIKA A.D. 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BORKU - NABOŻEŃSTWA I MSZE ŚWIĘTE ONLINE

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z roszerzającą się epidemią COVID-19, w najbliższą niedzielę (tj. 18 października), w celu umożliwienia wszystkim parafianom uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, w naszym kościele zostaną odprawione dwie dodatkowe Msze św. o godz. 6:30 i 12:00.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. W naszym kościele o godz. 17.00 w dni powszednie, a o godz. 15.00 w niedziele odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie jest Msza święta. Serdecznie zapraszam.

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

6. Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej róży Teresy Polowiec i proszę w najbliższą niedzielę różę Jerzego Urbańskiego.

7. Dziękuję Rodzinom z kolejki za sprzątanie i troskę o kościół i jego otoczenie. Dziękuję także za ofiary na cele kościelne w kwocie 210 zł, z czego wydano 140 zł na kwiaty. Dziękuję także za ofiary na ogrzewanie w kwocie 210 zł. W najbliższą sobotę proszę o przejęcie tego dyżuru Rodziny od Natalii Synowiec do Anny Fiołek.

8. W kościele są wyznaczone miejsca. Siadamy w ławkach tak, że te białe kartki są za naszymi plecami lub siadamy na nich w ławkach bez oparcia. Dla tych, którym  zabraknie miejsca w kościele górnym, są przygotowane miejsca w kościele dolnym. Przyjdę tam z komunią świętą. W kościele dolnym będzie słychać Mszę św. odprawianą w kościele górnym. Na najbliższą niedzielę zamontujemy lepsze nagłośnienie w kościele dolnym.  Powiedzmy naszym bliskim o godzinach Mszy św. w naszym kościele.

9. Serdecznie dziękuję Rodzinom za ofiary w kopertach na zapłaceniu wykonanego parkingu.

10. W tym tygodniu patronują nam:

a)    20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;

b)    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

11. Prowadzenie Nabożeństw Różańcowych:

·         18.10.2020 – Róża p. Krystyny Polowiec

·         19.10.2020 – Róża p. Janusza Biernata

·         20.10.2020 – Róża p. Teresy Polowiec

·         21.10.2020 – Róża p. Krystyny Krokosz

·         22.10.2020 – Róża p. Marii Gawor

·         23.10.2020 – Róża p. Jerzego Urbańskiego

·         24.10.2020 – Róża p. Tadeusza Czarnoty

·         25.10.2020 – Róża p. Marii Pawłowskiej

·         26.10.2020 – Róża p. Marii Seremak

·         27.10.2020 – Róża p. Heleny Waśniowskiej

·         28.10.2020 – Róża p. Stanisława Dziadowca

·         29.10.2020 – Róża p. Władysławy Stal

·         30.10.2020 – Róża p. Elżbiety Kmieć

W poszczególne dni tygodnia rozważamy:

- Tajemnice Radosne - poniedziałek i sobota

- Tajemnice Światła – czwartek

- Tajemnice Bolesne - wtorek i piątek

- Tajemnice Chwalebne – środa i niedziela

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca,

które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności.

Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości,

pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca.

W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu.

Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie.

Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć.

Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie.