Witamy na oficjalnej stronie

Jezus Chrystus

05. LIPCA A.D. 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BORKU - NABOŻEŃSTWA I MSZE ŚWIĘTE ONLINE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Bóg zapłać za ofiary w kopertach na cele inwestycyjne w naszej parafii.

2. Serdecznie zapraszam do kościoła w piątek na godz. 18.00, na Mszę św. oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego.

3. Bóg zapłać Rodzinom z kolejki za troskę o kościół i jego otoczenie oraz zebrane ofiary w kwocie 180 zł na sprzątanie i 180 zł na ogrzewanie. Z ofiar na zakup żelazka przeznaczono 150 zł. W sobotę  proszę o przejęcie tego dyżuru Rodziny od Genowefy Puzia do Katarzyny Stal.

4. Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej róży Krystyny Krokosz i proszę różę Tadeusza Czarnoty.

5. W zakrystii są do odebrania dyplomy na zakończenie katechizacji dla dzieci przedszkolnych.

6. Od 06.07. do 19.07.2020 r. zastępstwo w parafii za Ks. Proboszcza pełni Ks. mgr Piotr Dziedzina, wikariusz z parafii Pleśna. Telefon kontaktowy Ks. Piotra - 510 484 860.

7. W tym tygodniu patronują nam:

a)    6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

b)    8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

c)    11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
  • osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.

Tarnów, 29 maja 2020 r.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca,

które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności.

Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości,

pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca.

W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu.

Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie.

Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć.

Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie.