Witamy na oficjalnej stronie

11 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13. CZERWCA A.D. 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie

KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BORKU - NABOŻEŃSTWA I MSZE ŚWIĘTE ONLINE

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę opustową będzie celebrował i wygłosi Słowo Boże Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, nasz Rodak przeżywający 50 rocznicę kapłaństwa.

2. Dzisiaj także przeżyjemy Dzień Fatimski. O godz. 15.00 Mszy św. nie będzie. Msza św. w dzisiejszą niedzielę będzie sprawowana o godz. 19.00. Procesja Fatimska wyruszy o godz. 20.00.  Serdecznie zapraszam. Kolejność niesienia figury Matki Bożej:

a)    tajemnica I – lektorzy

b)    tajemnica II – DSM

c)    tajemnica III – LSO

d)    tajemnica IV – kobiety z Osiedla Piaski

e)    tajemnica V – mężczyźni z Osiedla Piaski.

3. Bóg zapłać Rodzinom z kolejki za sprzątanie i troskę o kościół i jego otoczenie, a także za złożone ofiary 210 zł. oraz  na ogrzewanie w kwocie 210 zł.  W sobotę proszę o przejęcie tej troski Rodziny: od Heleny Gałka i Elżbiety Steczyszyn do Alicji Góra, Moniki Góra i Magdaleny Nocoń.
  4. Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej róży Janusza Biernata i proszę w najbliższą niedzielę różę Teresy Polowiec.
  5. Zapraszamy w najbliższą niedzielę na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 14.30.
  6. Spotkania:

a)    sobota – godz. 10.00 - lektorzy z kl. VII

b)    sobota – godz. 11.00 - aspiranci.

7. W gablotach ogłoszeń jest wywieszone ogłoszenie wójta gminy Rzezawa odnośnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Drodzy Członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych,

Drogie Małżeństwa, Drogie Rodziny.

Serdecznie zapraszamy Was na przeżywanie – jak co roku w trzecią niedzielę czerwca  – Diecezjalnego Święta Rodziny. Jest to od lat szczególny dzień radości i wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu, każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. 20 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do włączenia się w ten ceremoniał na miejscu w Starym Sączu, poprzez transmisję radiową, w swojej parafii lub indywidulane we własnym małżeństwie, korzystając z odpowiedniego obrzędu.

Czas pandemii tak bardzo ukazał nam potrzebę normalnych spotkań, budowania więzi, bycia częścią wspólnoty - realnie, a nie tylko wirtualnie. Serdecznie zapraszamy więc całymi rodzinami do Starego Sącza. „Najstarsi górale” mówią, że będzie piękna pogoda. Po Mszy św. można zakupić posiłek w Domu Rekolekcyjnym Opoka. Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Link do plakatu:

Ks. Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca,

które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności.

Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości,

pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca.

W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu.

Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie.

Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć.

Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie.