Witamy na oficjalnej stronie
Parafii Najświętszego Serca
Pana Jezusa w Borku


Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus

    Chór parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku powstał w grudniu 2012 roku. Pierwszy raz zaśpiewał w czasie Mszy Świętej o godzinie 10.30 w dniu 26 grudnia 2012 roku wraz z chórzystami z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu pod kierunkiem organisty – pana Mateusza Sitara. Po Mszy chór wykonał koncert kolęd.

    Od 27 kwietnia 2017 roku dyrygentem chóru był organista -  pan Konrad Dybczak, który nadał chórowi nazwę „VOX HUMANA”. Termin „VOX HUMANA” oznacza głos organowy, w tłumaczeniu "głos ludzki", występujący w organach od XVI wieku. Niektóre piszczałki tego głosu przy użyciu tremulantu posiadają w pewnych zakresach skali barwę dźwięku podobną do barwy głosu ludzkiego.

    Od 1 stycznia 2019 roku do 25 czerwca 2023 r. posługę organisty w parafii w Borku pełniła pani Agnieszka Długosz, która kontynuuowała dzieło swoich poprzedników. Obecnie od 2 lipca 2023 r. posługę organisty pełni pan Roman Policht, który również kieruje chórem. Aktualnie chór liczy 17 osób i wykonuje pieśni kościelne w opracowaniu dwugłosowym, a coraz częściej też trzygłosowym. Chór ubogaca swoim śpiewem ważne wydarzenia dla Kościoła i parafii np. odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pierwsza Komunia Święta, Nabożeństwa Fatimskie.  Próba chóru odbywa się raz w tygodniu, w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

Strona internetowa Chóru Vox Humana na Facebooku

Go to top